>

Ozonowanie

Co to jest ozon?

Ozon zbudowany jest z trzech atomów tlenu. Jako silny utleniacz ma zastosowanie w usuwaniu zanieczyszczeń chemicznych w różnych sektorach gospodarki. Rozpadające się cząsteczki ozonu uwalniają tlen, który neutralizuje związki chemiczne w wyniku łączenia się z nimi.

Ozon skutecznie niszczy:

  • drobnoustroje
  • roztocza
  • pleśń i grzyby
  • pyłki
  • odór papierosowy

Zastosowanie ozonu:

W domach, mieszkaniach zabieg ozonowania wyeliminuje nieprzyjemne zapachy ( dym tytoniowy, zapachy odzwierzęce itp. ), bakterie, roztocze, wirusy, zarodniki grzybów

Transport – usuwa nieprzyjemne zapachy (stęchlizna, papierosy) z wnętrza autobusów, tramwajów,trolejbusów, taksówek, wagonów kolejowych, jednocześnie sterylizując układy wentylacyjne i klimatyzacyjne pojazdów.

Motoryzacji - doskonale usuwają nieprzyjemne zapachy z kabin samochodowych, a także odkaża klimatyzację samochodową.

Szkody po zalaniach – ozozon niszczy rozwijające się w dużej wilgotności grzyby i pleśnie oraz ich zarodniki.

Gastronomi - usuwa uciążliwe zapachy powstałe podczas przyrządzania potraw. Zapewniają bezpieczeństwo przed zakażeniem wirusowym i bakteryjnym, szczególnie w restauracjach, barach, smażalniach.

Alergia – najczęstszym alergenem wywołującym alergiczny nieżyt nosa są roztocza kurzu domowego. Obecne są we wszystkich domach, ich rozwojowi sprzyja wilgotne i ciepłe środowisko. Odpowiadają za całoroczne objawy alergii. Jednym z zalecanych zabiegów profilaktycznych jest ozonowanie pomieszczeń. Wykonywany raz na kwartał zabieg ozonowania likwiduje 90% alergenów domowych.

Hotelarstwie – generator ozonu usunie nieprzyjemne zapachy (papierosy, stęchliznę) jak również całkowicie usunie pleśnie i grzyby w pomieszczeniach hotelowych. W klimatyzacji i kanałach nawiewnych ozonowanie ogranicza praktycznie do zera groźbę wystąpienia Legionellozy najpoważniejszego czynnika zakaźnego występującego w hotelarstwie.

Szkody po pożarach - ozonowanie pogorzelisk dla usunięcia zapachu spalenizny. Skuteczność prawie w 100 %

Placówki medyczne - systematyczne ozonowanie zapobiega infekcjom i zakażeniom w szpitalach, przychodniach, salach operacyjnych, gabinetach zabiegowych, stomatologicznych, salach chorych jak i korytarzach.

Ozonowanie przeprowadzamy za pomocą profesjonalnego generatora ozonu Polskiego producenta Korona.

Usługi Specjalistyczne

Gdynia

...................................................................

fuminsekt@gmail.com

formularz kontaktowy